خبر فوری

پاسخ رهبر ایران به اظهارات باراک اوباما

 نظرها
پاسخ رهبر ایران به اظهارات باراک اوباما
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، امروز طی سخنرانی در نماز عید فطر در مصلای تهران در حضور هزاران نمازگزار موضع خود را درباره توافق هسته ای اخیر ایران با غرب و نیز سخنان مقامات ایالات متحده اعلام کرد.

او گفت که عدم تلاش برای به دست آوردن سلاح هسته ای براساس فتوا و حکم شرعی اسلام بوده و هیچ ربطی به تحریم ها و فشارهای دولت های غربی و یا آمریکا نداشته است.

وی افزود :«همان طور كه بارها تكرار كرديم، ما با آمريكا در مورد مسائل گوناگون جهانى و منطقه اى مذاكره اى نداريم؛ در مورد مسائل دوجانبه مذاكره اى نداريم؛ گاهى در موارد استثنائى مثل اين مورد هسته اى، براساس مصلحت، مذاكره كرده ايم».

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده هم در واکنش به این سخنان گفت: «آیا این پیمان تمامی تهدیدات ایران بر علیه همسایگانش در جهان را برطرف می کند؟ نه. آیا بیش از هرچیز تضمین می کند که ایران به سلاح هسته ای نرسد؟ بله. مهمترین هدف ما هم از ابتدا همین بوده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.