خبر فوری
This content is not available in your region

وزرای رادیکال کابینۀ سیپراس را ترک و وزرای جدید سوگند یاد کردند

نظرها
euronews_icons_loading
وزرای رادیکال کابینۀ سیپراس را ترک و وزرای جدید سوگند یاد کردند
اندازه متن Aa Aa

وزرای جدید یونان امروز شنبه سوگند یاد کردند. وزرای؛ کار، زیرساختها، اصلاحات اداری و انرژی از جمله ده وزیر، و مقاماتی هستند که جایگزین منتقدان سرسخت مصالحه دولت با وام دهندگان می شوند.

تصمیم الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان به ترمیم محدود کابینه اش نشان از این دارد که هدف اصلی و فعلی وی تامین ثبات دولتش برای به سرانجام رساندن مذاکرات با وام دهندگان بین المللی در هفته های آتی است.

اوکلیدس ساکالوتوس، وزیر تازه منصوب دارایی و مامور مذاکره با شرکای اروپایی یونان در سمت خود باقی می ماند.

اولگا، گروواسیلی، سخنگوی جدید دولت می گوید:«همه ما از بدی توافق و تبعات آن آگاهیم و هدف ما ایجاد تعادل به نفع نیازمندان و فقراست.»

استاماتیس یانسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید:«با عدم حمایت وزاری چپگرای رادیکال از توافق جدید دولت با وام دهندگان، ترمیم کابینه برای سیپراس اجتناب ناپذیر بود. سوال اکنون این است؛ آیا حزب حاکم سیریزا قادر خواهد بود بدون هزینه سیاسی بیشتر، اصلاحات سختگیرانه را به اجراء در آورد یا نه؟»

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی پیشین و خبرساز یونان گفته است طرح نجات مالی کشورش از هیمن «الان شکست خورده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.