خبر فوری

مقامات ترکیه: عامل انفجار انتحاری در سوروچ شناسایی شد

 نظرها
مقامات ترکیه: عامل انفجار انتحاری در سوروچ شناسایی شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت ترکیه، روز سه شنبه، بدون آنکه نام فرد مظنون را اعلام کند، از شناسایی هویت حمله کننده انتحاری روز دوشنبه در شهر سوروچ واقع در جنوب شرقی ترکیه خبر داد. گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

متحدان ترکیه از ماهها پیش این کشور را به ناکارآمد بودن این دولت در مبارزه با گروه داعش و حتی حمایت ضمنی از این گروه تروریستی متهم می کنند. آقای داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه، بار دیگر هرگونه همکاری مستقیم یا غیرمستقیم را با این گروه رد کرد.

صلاح الدین دمیرتاش، یکی از دو رهبر حزب دموکراتیک خلق ها در این باره گفت: «تاریخ اخیر نشان می دهد عاملان این قتل عامها که دولت در آنها به نوعی نقش داشته و شکل گیری آنها با حمایت از درون دولت بوده هرگز دستگیر نشده اند. تاریخ اخیر ما پر از عوارض اینچنینی است.»

کردهای ترکیه از ناتوانی حزب عدالت و توسعه در مقابله با داعش خشمگین هستند. حزب کارگران کردستان ترکیه، پ کا کا، آنکارا را به حمایت و میدان دادن به داعش علیه کردها متهم می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.