خبر فوری
This content is not available in your region

پشتیبانی از صلح برابر جنگ در استانبول

نظرها
euronews_icons_loading
پشتیبانی از صلح برابر جنگ در استانبول
اندازه متن Aa Aa

پس از کشته شدن ۳۲ تن در بمب گذاری شهر سوروچ ترکیه و حملات دولت این کشور به اردوگاههای حزب کارگران کردستان، استانبول به صورت همزمان شاهد بالاگرفتن درگیریها میان پلیس و معترضان و نیز تجمعاتی است که مردم در آن خواهان برقراری صلح و آرامش هستند.

پس از حوادث اخیر، دولت به دستگیری شمار بسیاری از مظنونان ارتباط با داعش و حزب کارگران کردستان اقدام کرده و از طرفی دو سرباز ارتش و یک مأمور پلیس نیز کشته شده اند.

در تجمعی برای صلح که در استانبول برگزار شد، یک شهروند میانسال ترکیه می گوید: «این اعلام پایان صلح و آتش بس توسط دولت است. اما ما منتظر برقراری صلح از طرف داعش یا حامیان منطقه ای آن نیستیم. صلح از میان مردم بر می خیزد، از میان مردم مظلوم کشور. ما تلاش می کنیم از چنین صلحی حمایت کنیم.»

شهروندی جوان که در این تجمع حضور دارد نیز می گوید: «اینجا در تجمعی که برای حمایت از صلح برپا شده، علاوه بر ما بازماندگان برخی از قربانیان بمب گذاری سوروچ هم حضور دارند و همگی از صلح برابر جنگ پشتیبانی می کنیم.»

تلاش و درخواست برای برپاداشتن صلح در حالی صورت می گیرد که دولت آقای رجب طیب اردوغان از عملیاتی که اخیرا علیه داعش و حزب کارگران کردستان در عراق انجام داده، به عنوان «دفاع کردن از خود» یاد می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.