خبر فوری

درخواست آنکارا از ناتو برای پشتیبانی از حملات هوایی ترکیه

نظرها
درخواست آنکارا از ناتو برای پشتیبانی از حملات هوایی ترکیه
اندازه متن Aa Aa

حملات هوایی ترکیه به مناطق شمالی عراق و سوریه همچنان ادامه دارد.

بمباران هایی که یکشنبه شب نیز ادامه داشت مواضع تندروهای وابسته به گره موسوم به «دولت اسلامی» و همچنین مواضع شبه نظامیان عضو حزب کارگران کردستان، پ ک ک را هدف قرار داده بود.

تنش میان آنکارا و شبه نظامیان کرد و همچنین اسلامگرایان داعش از هفته گذشته و به دنبال وقوع حمله انتحاری در شهر سوروچ ترکیه که ۳۲ کشته بر جای گذاشت، شدت گرفت. آنکارا این حملات هوایی را اقدامی برای مبارزه با گروههای تروریستی می خواند.

وزیر خارجه ترکیه روز دوشنبه در این باره گفت: «هنگامیکه این عملیات را همزمان علیه داعش و پ ک ک در سوریه و عراق به اجرا گذاشتیم، شورای امنیت سازمان ملل و همچنین دبیر کل سازمان ملل متحد و اعضای آن را مطلع کردیم. با توجه به تهدیدات امنیتی و موضوع دشمن مشترک یعنی داعش، انتظار همبستگی و حمایت متحدانمان در ناتو را نیز داریم.»

ترکیه از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو درخواست کرده که یک جلسه اضطراری تشکیل دهد. این نشست با حضور اعضای ناتو روز سه شنبه برگزار خواهد شد. آنکارا امیدوار است در این جلسه بتواند عملیاتش را که مبارزه ای ضد تروریسم خوانده، برای اعضا توجیه کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.