خبر فوری

ادامه عملیات نظامی ترکیه در دو جبهه سوریه و عراق

نظرها
ادامه عملیات نظامی ترکیه در دو جبهه سوریه و عراق
اندازه متن Aa Aa

عملیات نظامی ترکیه در دو جبهه سوریه و عراق در مبارزه با داعش و پ کا کا ادامه دارد. ترکیه بدنبال ایجاد منطقه حائلی در خاک سوریه است تا نیروهای میانه روی مخالف دولت سوریه این نواحی را کنترل کنند.

روز سه شنبه نشست ناتو در بروکسل برگزار خواهد شد تا تهدیدات امنیتی در منطقه و حملات هوایی اخیر ترکیه را مورد بررسی قرار دهد.

احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه روز دوشنبه با اشاره به برنامه این کشور برای عقب راندن نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی از نوار مرزی ترکیه گفت:«هدف ما تقویت عناصر مخالف میانه رو و آموزش و تجهیز آنها در سوریه برای مبارزه علیه گروه دولت اسلامی و همچنین حمایت از نیروهای ارتش آزاد سوریه است. ما بدنبال ایجاد ترتیباتی هستیم تا عناصر میانه رو در سوریه بتوانند کنترل مناطق آزاد شده از تسلط داعش را در دست گیرند. همچنین هدف ما استفاده از پوشش هوایی و ایجاد امنیت هوایی است زیرا بدون پشتیبانی هوایی، در دست گرفتن کنترل این مناطق غیر ممکن است.»

حملات هوایی ترکیه علیه داعش و شبه نظامیان عضو حزب کارگران کردستان (پ کا کا) از هفته گذشته و به دنبال حمله انتحاری در شهر سوروچ ترکیه آغاز شده است. ترکیه هدف از این حملات را تقویت امنیت مرزی اعلام کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.