خبر فوری

کشته شدن سه سرباز ترک به تلافی حملات ترکیه علیه "پ ک ک"

 نظرها
کشته شدن سه سرباز ترک به تلافی حملات ترکیه علیه "پ ک ک"
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آخرین گزارشها از نبرد میان ارتش ترکیه و مبارزان حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به “پ ک ک“، از کشته شدن سه سرباز ترک در حمله این گروه به گردان آنها در شرناق واقع در جنوب شرق این کشور حکایت دارد.

همزمان، صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب کرد مخالف دولت در ترکیه، نسبت به شکست روند صلح با ادامه تنشها میان دو طرف هشدار داده است.

گزارش دیگری حاکی است که نیروی هوایی ترکیه، سنگین ترین حملات را طی یک هفته گذشته علیه مواضع “پ ک ک” در عمادیه واقع در شمال عراق به پیش برده است.

ارتش ترکیه می گوید که انبارهای مهمات، پناهگاهها و زیر زمینها را در شش منطقه هدف قرار داده است.

اما یکی از ساکنان عمادیه، با بیان این که نیمی از ساکنان آن بدلیل ترس از بمبارانها گریخته اند، می گوید: “بسیاری از مزارع ما سوخته. این جنگ هیچ سودی ندارد. امیدوارم دولت ترکیه و پ ک ک مسائلشان را بطور مسالمت آمیز حل کنند.”

تحلیلگران معتقدند که متحدان ترکیه بخوبی می دانند که این کشور در جنگ علیه کردها و داعش، بازی دو گانه ای را به پبش می برد، ولی بخاطر از دست ندادن این بازیگر کلیدی منطقه، چاره ای جز سکوت ندارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.