وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تصرف بزرگترین پایگاه نظامی نزدیک عدن توسط نیروهای وفادار به منصور هادی

 نظرها
تصرف بزرگترین پایگاه نظامی نزدیک عدن توسط نیروهای وفادار به منصور هادی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت دفاع یمن روز سه شنبه اعلام کرد که جنگجویان طرفدار دولت با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری عربستان سعودی توانسته اند پایگاه نظامی العند، بزرگترین پایگاه نظامی نزدیک عدن را به تصرف خود درآورند.

این پایگاه از ماه مارس گذشته تحت کنترل شورشیان حوثی بوده است. تصرف این پایگاه به کمک تانک ها و زره پوش هایی که توسط عربستان سعودی و متحدانش فراهم شده بود و حملات هوایی ائتلاف ممکن شده است.
تصرف این پایگاه نظامی که پیش از این پایگاه آمریکایی های مستقر در یمن بوده است، راه را برای حرکت نیروهای وفادار به منصور هادی رئیس جمهوری یمن به تعز باز می کند.

شورشیان حوثی که تعز را کنترل می کنند با حملات هوایی مستمر نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی مواجه هستند. شیعیان حوثی می گویند آنها علیه فساد و برای ریشه کن کردن القاعده در یمن شورش کرده اند. با این حال عربستان سعودی و متحدانش که پشتیبانان منصور هادی رئیس جمهوری یمن هستند می گویند این مناقشه جنگ نیابتی ایران در یمن برای گسترش نفوذ این کشور در منطقه است.