خبر فوری
This content is not available in your region

بازگشت به جزیره، چهار سال پس از کشتار

نظرها
euronews_icons_loading
بازگشت به جزیره، چهار سال پس از کشتار
اندازه متن Aa Aa

پس از گذشت چهار سال از واقعه کشتار شصت و نه نفر در جزیره اوتویای نروژ، این جزیره بار دیگر میزبان اردوی تابستانی جوانان حزب کارگر شد.

جوانان حزب کارگر تابستان هر سال به صورت سنتی در این جزیره گرد هم می آیند، اما در طول چهار سال گذشته گردهمایی در مکان دیگری برگزار شد.

یکی از شرکت کنندگان می گوید: «خیلی هیجان زده ام. با آدم های جدید ملاقات می کنیم و دوستان قدیمی را می بینیم. اما بازگشت به جزیره پس از چهار سال کمی هم عجیب است، ما باید اینجا خاطرات جدید خلق کنیم. این تنها راه ادامه است.»

در این اردوی سه روزه صدها نفر از هواداران حزب کارگر نروژ، بعضی از مقامات بلندپایه سیاسی و نیز تعدادی از بازماندگان حمله شرکت کرده اند.

نخست وزیر پیشین نروژ که در این گردهمایی حضور دارد می گوید: «این یک تجربه فوق العاده است اما در عین حال اتفاقی که روز بیست و دوم ژوییه سال۲۰۱۱ در اینجا روی داد به بخشی از تاریخ جزیره تبدیل شده است. اما دیدن نسل جدید که به اینجا می آیند خالی از لطف نیست. باید از جزیره به نحو احسن استفاده کرد.»

در سراسر این جزیره کوچک یادمان هایی که برای بزرگداشت قربانیان حادثه برپا شده به چشم می خورد، کسانی که چهار سال پیش توسط آندرس برینگ برویک به گلوله بسته شدند و جان باختند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.