خبر فوری

قابلمه ها علیه روسف به صدا درآمدند

 نظرها
قابلمه ها علیه روسف به صدا درآمدند
اندازه متن Aa Aa

با اینکه کمتر از یک سال از انتخاب دوباره دیلما روسف به ریاست جمهوری برزیل می گذرد اما نظر سنجی ها نشان می دهد که وی منفورترین رییس جمهور این کشور است.

بیش از هفتاد درصد از مردم برزیل معتقدند که عملکرد دولت چپگرای خانم روسف “بد” یا “خیلی بد” بوده است.

جمعه شب هزاران نفر از شهروندان سن پایولو و شهرهای دیگر بر قابلمه ها و ماهی تابه ها کوبیدند تا به این طریق اعتراض خود را به سیاست های دولت نشان دهند.

این جنبش هنوز به خیابان های برزیل کشیده نشده و مردم در خانه هایشان با این شیوه نارضایتی خود را نشان می دهند.

محبوبیت خانم روسف به ویژه پس از رسوایی فساد مالی در شرکت نفت و گاز دولتی پتروبراس برزیل شدیدا کاهش یافت و بحران اقتصادی و بیکاری نیز مزید بر علت شد.

یک تحلیلگر سیاسی می گوید: «نتایج نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت روسف نه تنها در میان کسانی که به او رای نداده اند بلکه حتی کسانی که به او رای داده اند نیز کاهش یافته و مشکل دقیقا اینجاست. نظرسنجی از مردم شمال برزیل نشان می دهد که 67 درصد از آنها خواستار استیضاح روسف او هستند. آنها معتقدند که تنها راه استیضاح است.»

قرار است مخالفان خانم روسف روز بیست و پنج مرداد ماه راهپیمایی سراسری برگزار کنند. آنها خواستار کناره گیری رییس جمهوری برزیل از قدرتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.