خبر فوری

انفجارهای متعدد در شهر بعقوبه جان دهها نفر را گرفت

 نظرها
انفجارهای متعدد در شهر بعقوبه جان دهها نفر را گرفت
اندازه متن Aa Aa

استان دیاله در شرق عراق روز دوشنبه صحنۀ چندین انفجار بود که در نتیجۀ آن دست کم ۴۷ نفر کشته شده اند. به گفتۀ مقامات امنیتی این کشور، در یکی از این انفجارها، فرد انتحار کننده اتوموبیل خود را در یک بازار محلی در شهر بعقوبه واقع در این استان منفجر کرده است که در پی آن، دست کم ۴۰ نفر کشته و ۵۵ نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

ساعاتی پس از حملۀ انتحاری نخست، عملیات مشابه دیگری نیز که در شرق این شهر بوقوع پیوسته است که در نتیجۀ آن هفت نفر کشته و ۲۵ نفر مجروح شده اند.

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت این دو عملیات انتحاری را بعهده گرفته است.

انفجارهای روز دوشنبه در استان دیاله در حالی بوقوع می پیوندد که دولت عراق در ماه ژانویۀ گذشته از عقب راندن داعش از این منطقۀ هم مرز با ایران خبر داده بود.

با این دو عملیات انتحاری، شمار قربانیان انفجارهایی از این دست در این استان شیعه نشین طی کمتر از یکماه به بیش از ۱۵۰ نفر می رسد. در ماه گذشته نیز در انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر خان بانی سعد در استان دیاله، دست کم صد نفر کشته شدند. داعش مسئولیت آن حملۀ انتحاری را نیز بعهده گرفته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.