وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

عدم تغییر محبوبیت ترامپ، نگرانی کلینتون از سیاست جمهوریخواهان درقبال زنان

 نظرها
عدم تغییر محبوبیت ترامپ، نگرانی کلینتون از سیاست جمهوریخواهان درقبال زنان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آخرین نظرسنجیها نشان می دهد که پس از مناظره تلویزیونی نامزدهای جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، میزان طرفداران دونالد ترامپ تغییری نکرده و او می تواند همچنان از حمایت بیست و چهار درصد از هواداران حزبش برخوردار باشد.

ظاهرا نه اظهارات توهین آمیز این میلیاردر آمریکایی علیه خبرنگار زن شبکه فاکس نیوز و نه اظهارات او مبنی بر این که خود را متعهد به حمایت از دیگر نامزدهای حزب جمهوری خواه نمی داند، تاثیری در نظر هواداران او نداشته است.

نظرسنجیهای صورت گرفته نشان می دهد که هواداران دونالد ترامپ معتقدند لحن صحبتهای او برای تغییر جو سیاسی حاکم بر آمریکا که آن را سرد می دانند لازم است و ثروت شخصی او، او را از فساد بر حذر خواهد داشت .

نظر سنجی دیگری هم حاکی است که پس از این مناظره، میزان محبوبیت جب بوش، فرماندار سابق فلوریدا و برادر جرج دبلیو بوش، رییس جمهور سابق آمریکا، از از هفده درصد به دوازده درصد کاهش یافته است.

همزمان، هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا، با اشاره غیر مستقیم به اظهارات زن ستیزانه دونالد ترامپ، نسبت به سیاست جمهوری خواهان در قبال زنان در آمریکا ابراز نگرانی کرده و گفت: “من باز هم در طول مبارزات انتخاباتی ام و همچنین در کاخ سفید در این باره صحبت خواهم کرد.”

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال آینده میلادی برگزار خواهد شد.