خبر فوری

افزایش آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین، دست کم ۱۱۲ کشته و ۹۵ مفقود

 نظرها
افزایش آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین، دست کم ۱۱۲ کشته و ۹۵ مفقود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین افزایش یافت و به دست کم ۱۱۲ کشته و ۷۲۱ زخمی رسید. در این میان ۹۵ نفر هم ناپدید شده اند و نشانی از آنها نیست.

ستونهای دود همچنان در محل حادثه مشاهده می شود و در آبهای شرب این منطقه مقادیر زیادی از ماده سمی سدیم سیناد یافت شده است.

پیشتر اعلام شده بود که تخلیه ساکنان منطقه در شعاعی وسیعتر از سر گرفته شده اما یک مقام محلی در نشست خبری روز شنبه گفته است که این کار بزودی انجام خواهد شد.

تاکنون دست کم ۲۱ مامور آتش نشانی جانشان را از دست داده و ۸۵ نیروی امداد هم ناپدید شده اند و هنوز خبری از آنها در دست نیست.

یک زن چینی که برادرش ناپدید شده گفت: «همچنان منتظر پاسخ دولت هستیم، تاکنون هیچ جوابی نشنیده ایم.»

و دیگری که برادرش در میان مفقودین است افزود: «عزیزانمان چه زنده و یا مرده، می خواهیم از وضعیتشان اطلاع داشته باشیم. آنها بی هیچ جوابی ما را سرمی دوانند.»

انفجار تیانجین شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین را واداشت تا اعتراف کند که کشورش با معضل بزرگی در زمینه ایمنی کارگاه های صنعتی روبروست. وی تاکید کرد که این اتفاق باید درس عبرتی باشد برای تمامی پیمانکاران و کارفرمایان چینی.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.