خبر فوری

شاهد عینی از انفجار بانکوک می گوید

 نظرها
شاهد عینی از انفجار بانکوک می گوید
اندازه متن Aa Aa

انفجار شدید دوشنبه شب در بانکوک، پایتخت تایلند، به کشته شدن دست کم هفده نفر و زخمی شدن بیش از هشتاد نفر منجر شد. در پی این حادثه، نیروهای نظامی و امنیتی کنترل پایتخت را به دست گرفته اند، و جست و جو برای یافتن سرنخهایی در مورد عاملان این بمبگذاری آغاز شده است.

سوفیا نیتی، یک جهانگرد ایتالیایی که از شاهدان عینی این انفجار بوده، به یورو نیوز می گوید: «وضعیت خیلی متشنج و پرآشوبی بود. امدادگران خیلی زود در محل حادثه حاضر شدند اما رفت و آمد در خیابانها ادامه داشت و راهها را کاملاً نبسته بودند. حتی یک ترن هوایی که از نزدیکی محل انفجار می گذشت فقط چند لحظه توقف کرد، با این که انفجار فقط چند متر آن طرف تر اتفاق افتاده بود. نیروهای پلیس در محل انفجار حضور چشمگیری دارند اما در باقی نقاط پایتخت وضعیت عادی است، و حضور نیروهای نظامی در خیابانها محسوس نیست. حضور نظامیان را بیشتر در رسانه ها و با توجه به تلاش آنها برای انتشار یا عدم انتشار برخی اخبار مربوط به انفجار می شود مشاهده کرد.»

پلیس تایلند هدف عاملان بمبگذاری را آشوب آفرینی در پایتخت کشور و ایجاد ناامنی در جامعه عنوان کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.