وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انفجار بانکوک؛ نوع جدیدی از حمله تروریستی در تایلند

 نظرها
انفجار بانکوک؛ نوع جدیدی از حمله تروریستی در تایلند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که دولت تایلند به دنبال فرد یا گروه مسئول بمبگذاری روز دوشنبه در پایتخت این کشور است، کارشناسان مسائل اطلاعاتی و امنیتی در مورد حدس و گمان های زودهنگام هشدار می دهند.

ماتیو ویلر، تحلیل گر مسائل آسیای جنوب شرقی می گوید: «این اتفاق خیلی مهم است. تا جایی که من می دانم، این مرگبارترین حمله تروریستی است که تا کنون در بانکوک روی داده است. این با حملاتی بدون تلفات که در گذشته با انگیزه های سیاسی و برای جلب توجه روی داده فرق می کند (…) بلکه نوع جدیدی از حمله در بانکوک است، چیزی که ممکن است پیامدهای امنیتی گسترده ای برای تایلند داشته باشد.»

طیف گسترده ای از مخالفان دولت از جمله شبه نظامیان مسلمان تایلند در مظان اتهام بمبگذاری قرار دارند.

آقای ویلر می افزاید: «در حال حاضر فضای پیچیده ای در تایلند حاکم است که امکان کشف حقیقت را نمی دهد. نهادهای اصلی تایلند بسیار سیاست زده اند و مطبوعات زیر کنترل دولت نظامی این کشور هستند. فکر می کنم باید با اظهار نظر مقامات رسمی این کشور با احتیاط برخورد کرد.»

شمار کشته شدگان و زخمی های انفجار یک بمب سه کیلویی در یک معبد شلوغ هندوها به نام اراوان در روز دوشنبه، تا کنون به ده ها تن رسیده است.