خبر فوری
This content is not available in your region

پیروزی حزب حاکم در انتخابات پارلمانی سریلانکا

نظرها
پیروزی حزب حاکم در انتخابات پارلمانی سریلانکا
اندازه متن Aa Aa

انتخابات پارلمانی سریلانکا با پیروزی «حزب ملی متحد»، حزب حاکم این کشور، به رهبری ویکرماسینگه، نخست وزیر فعلی، همراه شد. به دنبال اعلام نتایج اولیه، حامیان این حزب راست میانه و ائتلاف اصلاح طلبان به جشن و پایکوبی در خیابان پرداختند. این ائتلاف انتخاباتی از حمایت بخشهای زیادی از اکثریت بودایی سریلانکا و همچنین اقلیتهای تامیل و مسلمان برخوردار بود.

بنا به نتایج اعلام شده، حزب حاکم و ائتلاف اصلاح طلبان توانسته اند ۱۰۶ کرسی از ۲۲۵ کرسی مجلس را به خود اختصاص دهند. این در حالی است که، اصلی ترین رقبای آنها، یعنی «حزب آزادی سریلانکا» و متحدانش، تنها موفق به کسب ۹۵ کرسی شده اند. به این ترتیب، ماهیندا راجاپاکشا، رئیس جمهور سابق و چهره اصلی «حزب آزادی»، از بازگشت به قدرت باز می ماند. راجاپاکشا پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا هم شکست خورده بود.

به دنبال پیروزی حزب حاکم، انتظار می رود که دولت با قاطعیت بیشتری به اصلاحات گسترده اقدام کرده و گامهای مؤثرتری برای مبارزه با فساد سیاسی و اقتصادی بردارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.