وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پناهجویان جزایر یونان را به قصد آتن ترک کردند

 نظرها
پناهجویان جزایر یونان را به قصد آتن ترک کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یونان روز چهارشنبه بیش از دو هزار پناهجوی سوری را از جزایر مختلف این کشور با کشتی به آتن منتقل کرده است. یونان دلیل این اقدام را سبک کردن بار جمعیت پناهجویان در این جزایر اعلام کرده است.

از سوی دیگر، روز چهارشنبه گشتی های دریایی ترکیه تعدادی پناهجوی سوری را از داخل یک قایق واژگون شده نجات دادند. در میان این افراد، چندین کودک نیز بودند. گذرگاه شرقی مدیترانه بدل به دروازه اصلی ورود پناهجویان سوری به اروپا شده است.

مقدونیه یکی از معابر ورود پناهجویان از کشور همسایه اش یونان به اروپای شرقی محسوب می شود. بسیاری از پناهجویان با سوار شدن به قطار یا دیگر وسایل نقلیه تلاش می کنند تا خود را به دیگر کشورهای اروپایی برسانند.

تلاش پناهجویان برای رسیدن به اروپا کسب و کار قاچاقچیان را رونق بخشیده است. سه شنبه شب، چند راننده در مجارستان به دلیل سوار کردن پناهجویان و تلاش برای رساندن آنها به بوداپست در قبال پول دستگیر شدند.