خبر فوری

سربازان صلح سازمان ملل متهم به تجاوز جنسی در آفریقای مرکزی

 نظرها
سربازان صلح سازمان ملل متهم به تجاوز جنسی در آفریقای مرکزی
اندازه متن Aa Aa

سربازان صلح سازمان ملل در آفریقای مرکزی متهم به تجاوز جنسی شده اند. یکی از قربانیان تجاوز زیر هجده سال بوده است و این اتهامات می تواند ماموریت سربازان صلح سازمان ملل در این کشور بحرانزده را دچار چالش کند.

به گفته سخنگوی سازمان ملل سه زنی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند از اهالی جمهوری دموکراتیک کنگو هستند.

وانینا مائستراچی، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد می گوید: “
طبق اتهامات وارده سه زن جوان توسط سه تن از سربازان صلح سازمان ملل مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند. این سازمان از ماموران ارشد صلحبان خواسته است تا هر چه سریعتر ملیت تمامی سربازان صلح حاضر در افریقای مرکزی را اعلام کنند. سپس این سازمان ماموریت تحقیق و تفحص در اینباره را آغاز خواهد کرد. سازمان ملل در صورت خواست دولت مرکزی برای تحقیقات همکاری خواهد کرد در غیر این صورت این سازمان تحقیقات ویژه ای را تحت نظر سازمان ملل آغاز خواهد کرد.”

تنها هفته گذشته رییس سربازان صلح سازمان ملل در آفریقای مرکزی از کارش برکنار شد. برکناری وی پس از اتهامات فراوانی صورت گرفت که علیه سوئ استفاده از قدرت نیروهای صلح سازمان ملل مطرح شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.