وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سیپراس دفتر نخست وزیری یونان را ترک کرد

 نظرها
سیپراس دفتر نخست وزیری یونان را ترک کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

الکسیس سیپراس، دفتر نخست وزیری یونان را ترک کرد تا استعفای دولت متبوعش را تسلیم رییس جمهوری یونان کند. یونان یک ماه دیگر به استقبال انتخابات پیش از موعد خواهد رفت.

او از یونانیها خواست با شرکت در انتخابات کمک کنند تا یونان از بحران خارج شود.

الکسیس سیپراس گفت: “به دولتم مفتخرم، دولتی که مبارزه کرد و جنگید. جنگید برای اینکه به آرمانهایش وفادار بماند. ما سخت مذاکره کردیم برای مدتی طولانی، نمی خواستیم در مقابل فشارها و تهدیدها کوتاه بیاییم. حقیقت دارد که توانمان به سر آمد. اما توانستیم دست کم معضل یونان را به یک چالش جهانی بدل کنیم.”

الکسیس سیپراس برخلاف نظر اکثریت هم حزبیهایش با شرایط وام دهندگان اروپایی کنار آمد و مورد انتقاد شدید اعضای حزب سیریزا قرار گرفت.

خبرنگار ما از آتن می گوید: “الکسیس سیپراس با این کار تلاش می کند موقعیت خود در حزبش را شفاف کند و از محبوبیت خویش بهره ببرد. طی روزهای آینده او به یونانیها خواهد گفت چرا بر خلاف نظر اکثریت اعضای حزب شرایط رای دهندگان اروپایی را پذیرفت.”