خبر فوری

جنگنده های اسرائیلی بلندیهای جولان در سوریه را بمباران کردند

 نظرها
جنگنده های اسرائیلی بلندیهای جولان در سوریه را بمباران کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صبح جمعه بلندی های جولان توسط جنگنده های اسراییلی بمباران شدند. سوریه می گوید پنج نفرغیرنظامی در این بمباران کشته شدند. اما ارتش اسراییل اعلام کرده خودروی اعضای گروه جهاد اسلامی را در خاک سوریه هدف قرار داده و دست کم چهار نفر از پنج سرنشین آن را کشته است.

در اتفاق تلخ دیگری در سوریه نیروهای دولت اسلامی صومعه مارالیان در شهر القریتین در استان حمص سوریه را تخریب کردند و کشیش این صومعه را به گروگان گرفته اند. داعشیها شهر القریتین را دو هفته پیش از کنترل نیروهای دولتی خارج کردند.

به گفته مرکز نظارت بر حقوق بشر در سوریه داعش بسیاری از گروگان ها را به شهر رقه، پایتخت این گروه در سوریه منتقل کرده است.

همزمان دولت ترکیه ادعا می کند برای ممانعت از ورود اعضای داعش به این کشور دیوارهای بتنی در مرز این کشور با سوریه قرار می دهد. نیروهای کرد می گویند ترکیه با اینکار می خواهد جلوی ارتباط کردهای سوریه و ترکیه را بگیرد. نصب دیوارهای مرزی از منطقه ریحان لی آغاز شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.