وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مظنونان به سرقت "مرد بینی شکسته" شناسایی شدند

 نظرها
مظنونان به سرقت "مرد بینی شکسته" شناسایی شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس دانمارک به دنبال دو مظنونی است که ماه پیش نیمتنه ای برنزی را از موزه ای از شهر کپنهاگ دزدیدند. این مجسمه که “مرد بینی شکسته” نام دارد یکی از چندین مجسمه با همین نام اثر اوگوست رُدن، مجسمه ساز فرانسوی قرن نوزده میلادی است.

این دزیدی در ماه ژوییه سال جاری اتفاق افتاد. مسئولین و نگهبانان موزه در آن هنگام متوجه دزدیده شدن مجسمه نشدند. حال مسئولان موزه فیلم ویدئویی مدار بسته را کشف کرده اند که دو فرد مظنون را چند روز پیش از دزدی نشان می دهد.

کمیسر پلیس کپنهاگ درباره این تصاویر گفت: «این یک دزدی حرفه ای و سازمان یافته است و احتمالا با همکاری یک شبکه بین المللی صورت گرفته. در تصاویر آنها در حال آشنا شدن با محیط هستند. بنابراین دزدی بعدا صورت گرفته است.»

یک متخصص و ارزیاب اجناس عتیقه درباره دشواری فروش چنین مجسمه ای گفت: « اگر می خواهید اثر هنری را به بهترین قیمت بفروشید، باید آنرا در بازار جهانی عرضه کنید. حال آنکه چنین اثری چنان شناخته شده است که سارقین به راحتی شناسایی می شوند.»

ارزش مجسمه دزدی شده در حدود ۲۶۶ هزار یورو برآورد شده است.