وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دومین روز مذاکرات میان دو کره برای کاهش تنش مرزی

 نظرها
دومین روز مذاکرات میان دو کره برای کاهش تنش مرزی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مشاوران رهبران دو کره، مذاکرات خود را بمنظور کاستن از تنش مرزی میان دو کشور، برای دومین روز متوالی ادامه دادند.

برخی تحلیلگران معتقدند که هر دو طرف مذاکره برای به نتیجه رساندن آن تحت فشار زیادی قرار دارند.

این مذاکرات از روز شنبه و به دنبال پایان ضرب الاجل کره شمالی مبنی بر متوقف شدن تبلیغات کره جنوبی علیه این کشور در روستای مرزی پانمونجوم آغاز شد.

همزمان گزارشها حاکی است که از زمان آغاز این مذاکرات هیچ تنش و یا تبادل آتشی میان دو کشور صورت نگرفته است.

کره جنوبی می گوید که تبلیغات ضد کره شمالی را پس از زخمی شدن دو سرباز این کشور بوسیله مینهای ضد نفر کره شمالی از سر گرفته است.

یک شهروند کره جنوبی با ابراز امیدواری نسبت به این که این مذاکرات به خوبی پایان پذیرد می گوید :“امیدوارم امنیت مردم بدون هیچ خسارتی حفظ شود. برخی می گویند که زمان زیادی طول می کشد تا مشکلات حل شوند. امیدوارم این وضعیت هر چه زودتر پایان یابد.”

دو کره پس از جنگ 1950 تا 1953 که به امضای آتش بس و نه قرارداد صلح میان دو طرف منجر شد، رسما همچنان در حالت جنگی به سر می برند.

اما یک جوان اهل کره شمالی با لحنی متفاوت تر می گوید: “چقدر ما آرزوی اتحاد دو کره را کردیم؟ ما اکنون در برابر جنگ بزرگ اتحاد کره هستیم. نسل جوان منتظر نابود کردن آمریکا و گانگسترهای کره جنوبی از این شبه جزیره هست.”

هر دو طرف اتهام آغاز تنش مرزی میان دو کشور را رد می کنند.