خبر فوری
This content is not available in your region

کره جنوبی خواستار عذرخواهی همسایه شمالی خود شد

نظرها
euronews_icons_loading
کره جنوبی خواستار عذرخواهی همسایه شمالی خود شد
اندازه متن Aa Aa

درحالیکه مذاکرات میان دو کشور کره جنوبی و شمالی برای برقراری آرامش در ناحیه مرزی دو کشور ادامه دارد، کره جنوبی خواستار عذرخواهی همسایه شمالی خود شد.

پارک گئون هی رییس جمهوری کره جنوبی گفت: «ما خواستار یک عذرخواهی صریح و اقداماتی برای جلوگیری از تکرار این حرکات و تنش ها هستیم. در غیر اینصورت عکس العمل متناسبی اتخاذ خواهیم کرد و پخش از بلندگوها ادامه می یابد.»

پخش تبلیغات کره جنوبی از طریق بلندگوهایی که در ناحیه مرزی کار گذاشته شده اند، پس از آن شروع شد که دو سرباز این کشور توسط مین هایی که به گفته این کشور توسط کره شمالی کار گذاشته شده اند، کشته شدند. این حرکت تبلیغاتی تنش موجود میان دو کشورهمسایه را افزایش داده است.

رهبران دو کره از روز شنبه مذاکراتی برای کاهش این تنش سیاسی آغاز کرده اند اما تاکنون نتیجه مشخصی از این گفتگوها به دست نیامده و چشم اندازی برای خاتمه خصومت دیرینه میان دو کشور و تحریکات سیاسی و نظامی این دو موجود نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.