خبر فوری
This content is not available in your region

اعطای نشان افتخار ملی فرانسه به سه آمریکایی

نظرها
euronews_icons_loading
اعطای نشان افتخار ملی فرانسه به سه آمریکایی
اندازه متن Aa Aa

سه آمریکایی از پنج قهرمان قطار مسافربری بین المللی فرانسه روز دوشنبه طی مراسمی از فرانسوا اولاند، رییس جمهوری این کشور نشان افتخار لژیون دونور دریافت کردند. از دو نفر دیگر، یکی بستری است و دیگری که نخواسته نامش فاش شود بعداً جایزه خود را می گیرند.

نشان لژیون دونور، معتبرترین مدال افتخار ملی فرانسه است که هر ساله به نظامیان و غیر نظامیانی که به جامعه این کشور خدمت کرده اند، اعطا می شود. هر سال تعدادی خارجی نیز در میان دریافت کنندگان این نشان قرار دارند. شماری از ایرانیان نیز در سالهای اخیر مدال شوالیه لژیون دونور را دریافت کرده اند.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه گفت: « قهرمانی شما باید منبع الهام باشد و برای بسیاری الگو قرار گیرد. در مقابل بدی، یعنی تروریسم، یک نیکی وجود دارد، یعنی انسانیت. این نیکی در شما تبلور یافته است.»

فرد مهاجم، ایوب خزانی، روز جمعه پیش از استفاده از سلاح توسط چند مسافر خلع سلاح شد. به گفته وکیل وی، او ادعا می کند برای رفع گرسنگی می خواسته در قطار سرقت مسلحانه انجام دهد ولی یافتن تعداد زیادی سلاح و تجهیزات در کوله پشتی مهاجم، این ادعا را رد می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.