خبر فوری
This content is not available in your region

مرکل اعتراضات خشونت آمیز راستهای افراطی را محکوم کرد

نظرها
euronews_icons_loading
مرکل اعتراضات خشونت آمیز راستهای افراطی را محکوم کرد
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، خشونتهای خیابانی گروههای راست افراطی علیه مهاجران را محکوم کرد و پیامها و شعارهای آنها در مخالفت با مهاجران را نفرت انگیز خواند. گروههای راست افراطی با آمدن به خیابان در شهر کوچک هایدانو بیش از ۳۰ تن از نیروهای پلیس را روانه بیمارستان کردند.

زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان از این شهر در شرق آلمان بازدید و انتقادات تندی از راستهای افراطی این شهر کرد.

وی گفت: “این عده هیچ ارتباطی با آلمان ندارند. این آلمانی نیست که ما آرزویش را دشتیم. آنها فکر می کنند که نماینده واقعی آلمان هستند اما آنها کمترین نشانی از آلمان ندارند.”

شمار کسانی که در سال جدید میلادی در المان درخواست پناهندگی داده اند و در لیست وزارت کشور آلمان ثبت شده اند به ۸۰۰ هزار نفر رسیده است. خشونت و درگیریها در شهر هایدانو که شنبه و یکشنبه ادامه داشت در این شهر بی سابقه گزارش شده است. گفته می شود که راستهای افراطی یکی از پناهگاههای مهاجران را نیز در این شهر آتش زده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.