خبر فوری
This content is not available in your region

جشن سالگرد استقلال اوکراین در کی یف برگزار شد

نظرها
جشن سالگرد استقلال اوکراین در کی یف برگزار شد
اندازه متن Aa Aa

مراسم رسمی بیست و چهارمین سالگرد استقلال اوکراین در کی یف، پایتخت این کشور برگزار شد.

مجلس اوکراین در تاریخ ۲۴ اوت ۱۹۹۱ استقلال این کشور از روسیه را اعلام کرد. پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین روز دوشنبه در این مراسم از دشواریهای پیش روی کشورش در یک سال آینده سخن گفت و از سیاست دولت روسیه برای جلوگیری از نزدیکی کشورش به اروپا انتقاد کرد.

آقای پوروشنکو گفت: «نبرد برای استقلال اوکراین ادامه دارد و پیروزی ما فقط در گروی آمیزه ای از همت دفاعی و تلاش دیپلماتیک ما خواهد بود.»

همزمان با جشن استقلال در کی یف، جدایی خواهان منطقه جدایی طلب دونتسک در شرق اوکراین برای اعتراض به خیابان آمدند و از دولت این کشور خواستند دست از «مداخله» در این منطقه بردارد.

یکی از اهالی دونتسک گفت: «باید بدانند که ما اهالی دونباس متحد هستیم. ما همین الآن هم یک جمهوری متحد هستیم. برای مردم و کودکان خود ارزش قائلیم. آنها باید دست از سر جمهوری ما بردارند.»

آقای پوروشنکو روز چهارشنبه به برلین می رود تا با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه درباره مسائل اوکراین و بحران جدایی خواهان در شرق این کشور گفتگو کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.