وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حیرت و تأثر از قتل دو خبرنگار آمریکایی

 نظرها
حیرت و تأثر از قتل دو خبرنگار آمریکایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

قتل دو خبرنگار تلویزیونی آمریکا در جریان یک برنامه زنده، تأثر آمریکاییان را برانگیخته و آنها را بهت زده ساخته است.

گروهی از مردم پس از دیدن این صحنه به صورت خودجوش در مقابل محل کار این دو جمع شدند و با گذاشتن گل و بادکنک و بیان احساساتشان از آنها یاد کردند.

دالتون لوکاس، نوجوان ساکن محل حادثه می گوید: « انتظار نداشتیم که چنین اتفاقی، در محل زنگیمان رخ دهد. چنین حوادثی به انسان ضربه می زند. اگر چه الیسون را فقط در تلویزیون دیده بودم ولی با وی احساس آشنایی می کردم، او همیشه با برنامه صبحگاهیش روزم را روشن می کرد.»

الیسون پارکر و ادام وارد، خبرنگار و تصویربردار شبکه تلویزیونی WDBJ7 در حال پخش یک برنامه زنده هدف تیراندازی همکار سابقشان قرار گرفتند و به قتل رسیدند.

فرد مهاجم به نام وستر لی فلانیگان، پیش از اقدام به خودکشی، انگیزه عمل خود را انتقامجویی از کشتار نژاد پرستانه سیاه پوستان، بدرفتاری همکارانش، تبعیض نژادی و آزار دیدن در محل کار اعلام کرده بود.

جفری مارکس، رییس تلویزیون WDBJ درباره اخراج چنین توضیح می دهد: «مجبور بودیم او را اخراج کنیم . زیرا دردسرساز بود. در آن زمان با مسئولان صحبت کردیم. کمک کردند او را از ساختمان بیرون کنیم. ولی این موضوع به دو سال پیش برمی گردد. در آن هنگام همه اقدامات احتیاطی که به نظرمان لازم می آمد را انجام دادیم. »

عامل حادثه پس از تعقیب و گریز با پلیس، بسوی خود تیراندازی کرد و بر اثر جراحت وارده در گذشت.