وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نشست کشورهای غرب بالکان، بررسی مشکل پناهندگان در اروپا

 نظرها
نشست کشورهای غرب بالکان، بررسی مشکل پناهندگان در اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نشست سالانه کشورهای غرب حوزه بالکان، روز پنجشنبه در وین، پایتخت اتریش آغاز به کار کرد.

افزایش شمار پناهندگان و چگونگی برخورد با این مشکل، در این نشست با حضور مسئولان اروپایی و رهبران کشورهای غرب بالکان، بررسی می شود. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و صدراعظم آلمان از شرکت کنندگان برجسته این نشست هستند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با حمایت مجدد از پناهجویان گفت: «در حال حاضر، ما با بیشترین شمار پناهجویان پس از جنگ جهانی دوم روبرو هستیم. ما در اروپا، در کنار هم زندگی صلح آمیزی داشته ایم و روند صلح با کشورهای غرب بالکان را بی بازگشت ساخته ایم. اکنون وظیفه داریم از طرفی مطمئن شویم که صلح، دوباره در مناطق مربوطه به واقعیت تبدیل شود و از طرف دیگر با توجه به پیشینه تاریخی خودمان اهمیت دارد به مردمی که زندگیشان به خطر افتاده است کمک و از آنها حمایت کنیم.»

پناهجویانی که از کشورهای جنگ زده آفریقای شمالی و خاورمیانه بسوی اروپا سرازیر شده اند برای رسیدن به مقصد نهایی خود باید از کشورهای ناحیه بالکان بگذرند. آنها خود را به مجارستان می رسانند تا با استفاده از ویزای شنگن به کشورهای دیگر اروپا بروند.