خبر فوری

مساله مهاجرت در کانون توجه نشست کشورهای غرب بالکان در وین

نظرها
مساله مهاجرت در کانون توجه نشست کشورهای غرب بالکان در وین
اندازه متن Aa Aa

کشف کامیون حامل اجساد دهها مهاجر در اتریش، نشست روز پنجشنبه کشورهای غرب بالکان در وین را تحت الشعاع قرار داد.

این نشست با حضور نمایندگانی از آلبانی، بوسنی و هرزگووین، کوزوو، مونته نگرو، مقدونیه و صربستان در پایتخت اتریش برگزار شد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و فدریکا موگرینی، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در سیاست خارجی هم در این نشست شرکت داشتند.

فدریکا موگرینی اظهار امیدواری کرد که حادثه اخیر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به تصمیم گیری درباره مساله مهاجرت و مسئولیت پذیری در این زمینه سوق دهد.

او گفت: «این مهاجران برای حفاظت از جانشان به اروپا می آیند و به کمک اروپا نیاز دارند. ما باید معیارهای حقوق بشری مان را ارتقا بخشیده و برای حفاظت از آنها به تعهدات بین المللی مان عمل کنیم.»

در شش ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از یکصد هزار مهاجر از مناطق بحران زده برای زندگی بهتر خود را از طریق کشورهای حوزه بالکان به اروپا رسانده اند.

آلمان به تنهایی بیشترین میزان پذیرش پناهجویان را داشته است. پیش بینی می شود که این کشور در سال جاری پذیرای ۸۰۰ هزار پناهجو باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.