وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دستگیری پنجمین فرد متهم به دست داشتن در مرگ ۷۱ پناهجو در اتریش

 نظرها
دستگیری پنجمین فرد متهم به دست داشتن در مرگ ۷۱ پناهجو در اتریش
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک تبعه بلغارستان به عنوان پنجمین متهم در ارتباط با مرگ ۷۱ پناهجو در یک کامیون در اتریش دستگیر شد. پلیس مجارستان می گوید این فرد متهم را شنبه شب در این کشور بازداشت کرده است.

پیش از این چهار متهم شامل سه تبعه بلغارستان و یک تبعه افغانستان در جریان تحقیق در مورد این پرونده دستگیر شده و در برابر دادگاه حاضر شده بودند.

در همین حال پلیس اتریش سه کودک خردسال را روز شنبه در یک کامیون دیگر در نزدیکی مرز آلمان و در حالی پیدا کرد که وضع جسمی وخیمی داشتند. این کامیون حامل ۲۶ پناهجو اهل سوریه، افغانستان و بنگلادش بود. راننده ۲۹ ساله این کامیون که اهل رومانی است بازداشت شده است.

سخنگوی پلیس اتریش در این مورد می گوید: «ماموران پلیس متوجه شدند که همه آنها در شرایط جسمی ناگواری قرار دارند. حال سه کودک خردسال به طور خاص وخیم بود. دو تن از کودکان یک ساله بودند و سومین کودک پنج ساله بود. باید کمک و امدادرسانی بسرعت صورت می گرفت و در نتیجه ماموران با صلیب سرخ تماس گرفتند.»

ورود رو به افزایش پناهجویان به اتریش سبب شده است که بزرگترین اردوگاه پناهجویان در این کشور در شهر ترایسکیرشن مملو از پناهجویان تازه واردی شود که اغلب اهل سوریه هستند.

گنجایش این اردوگاه از ماه مارس امسال تمام شده است اما مسئولان در برابر موج پناهجویان به ناچار به اسکان دادن پناهجویان تازه وارد در این اردوگاه ادامه می دهند.