وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

عبد ربه منصور: جنگ ما برای مقابله با توسعه طلبی ایران است

 نظرها
عبد ربه منصور: جنگ ما برای مقابله با توسعه طلبی ایران است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

عبد ربه منصور، رییس جمهور در تبعید یمن، در دیدار کوتاهی که از سودان داشت به انتقاد شدید از آنچه که او “توسعه طلبی ایران در منطقه” خواند پرداخت.

او در یک نشست مطبوعاتی با همتای سودانی خود که همچنین یکی از کشورهای عضو ائتلاف عربی در جنگ علیه حوثی ها است، با بیان این که جنگی که نیروهایش به پیش می برند برای مقابله با توسعه طلبی ایران است، گفت: “توسعه طلبی ایران هم اکنون در عراق، سوریه و لبنان وجود دارد. وقتی حوثی ها وارد صنعا شدند گفتند که چهارمین پایتخت عربی را در اشغال خود در آوردند.”

همزمان، گزارشها از آخرین وضعیت نبرد در یمن حاکی است که بر اثر حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربی به یک کارخانه بطری سازی در استان حجه واقع در شمال یمن، حداقل سی و شش کارگر این کارخانه کشته شدند.

حمله روز جمعه به تعز هم ۶۵ کشته بر جا گذاشت که اکثر آنها غیر نظامی بودند. حمله ماه گذشته به یک کارخانه تولید شیر در غرب یمن هم باعث کشته شدن ۶۵ غیرنظامی شده بود.