خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر فرانسه در کاله: شدت بحران مهاجرت به اروپا بی سابقه است

نظرها
نخست وزیر فرانسه در کاله: شدت بحران مهاجرت به اروپا بی سابقه است
اندازه متن Aa Aa

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه به اتفاق هیاتی از کمیسیون اروپا از کاله فرانسه دیدار و سپس در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

کاله شهری است که با افزایش تعداد پناهجویانی روبروست که می خواند به بریتانیا بروند. در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ پناهجو در وضعیت دشواری در کاله زندگی می کنند.

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه در سخنانی گفت: «کل اروپا تحت تاثیر بحرانی است که شدتش بی سابقه است. اروپا باید بسیج شود و می بایست همکاری های تنگاتنگی بین کمیسیون اروپا و کشورهای عضو و همچنین با کشورهایی که نامزد پیوستن به اتحادیه هستند صورت گیرد.»

فرانس تیمیرمن معاون کمیسیون اروپا نیز در سخنانی گفت: «ما باید کمی فراتر برویم. ما نیازمند مکانیسمی دائمی برای توزیع متقاضیان پناهجویی هستیم که بتواند پناهجویان را جا به جا کند و بتوانیم هر وقت که با بحران مواجه شدیم و نه در وضعیت طبیعی، این مکانیسم را فعال کنیم.»

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز یک شنبه تصمیم گرفتند که چهاردهم سپتامبر نشستی اضطراری برای یافتن راه حلی فوری برای بحران مهاجرت بی سابقه به اروپا برگزار کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.