وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کمک کمیسیون اروپا به پناهجویان گرفتار در بندر کاله

 نظرها
کمک کمیسیون اروپا به پناهجویان گرفتار در بندر کاله
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز دوشنبه هیاتی متشکل از مقامات عالی رتبه فرانسه و کمیسیون اروپا از اردوگاه پناهندگان در بندر کاله بازدید کرد. وضعیت نابسامان پناهجویان در این منطقه موجب شده تا کمیسیون اروپا کمک های تازه ای برای رسیدگی به وضعیت این افراد در نظر بگیرد.

فرانس تیمرمانس، معاون اول رئیس کمیسیون اروپا درباره این کمک ها اظهار داشت: «کمک های تازه ای به دولت فرانسه خواهیم کرد. سقف این کمک ها ۵ میلیون یورو است. این مبلغ برای ساخت یک اردوگاه با ظرفیت ارائه کمک های انسانی به حدود ۱۵۰۰ مهاجر و همچنین انتقال متقاضیان پناهندگی از کاله به دیگر نقاط فرانسه اختصاص داده شده است.»

یک زن مدافع حقوق مهاجران خطاب به مقامات گفت: «باید بیش از ۲۰۰ هزار تن در سوریه کشته می شدند تا حس انسان دوستانه شما بیدار شود.»

پناهجویانی که قصد عزیمت به بریتانیا را دارند به این منطقه از فرانسه می آیند. آنها شرایط بد زندگی در کنار جاده و جنگل و همچنین خطر سفر پر مخاطره به بریتانیا را به امید فردایی بهتر تحمل می کنند.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز وضعیت پناهجویان را چنین توضیح می دهد: «شاهد وضعیت اسفناکی در این منطقه از کاله هستیم. شرایط انسانها در اینجا که به جنگل مشهور شده از اردوگاه های پناهندگی هم بدتر است. در چند ماه اخیر تنها اقدام قابل توجه مقامات دولتی ساخت حصار بوده، حصاری که مانع رسیدن مهاجران به کامیون ها می شود.»