خبر فوری

سخاوت ایسلندیها دولت را تشویق به پذیرفتن تعداد بیشتری پناهجو کرد

 نظرها
سخاوت ایسلندیها دولت را تشویق به پذیرفتن تعداد بیشتری پناهجو کرد
اندازه متن Aa Aa

به دنبال استقبال مردم ایسلند برای پذیرفتن پناهجویان سوری ، دولت ایسلند از آمادگی این کشور برای پذیرفتن تعداد بیشتری مهاجر خبر داد.

در حالی که دولت ایسلند در ابتدا پیشنهاد پذیرفتن پنجاه پناهجوی سوری را داده بود، اما پس از فراخوانی که در فیس بوک داده شد، تاکنون چهارده هزار کاربر این شبکه اجتماعی برای پذیرفتن پناهجویان اعلام آمادگی کرده اند.

این فراخوان به پیشنهاد یک نویسنده و استاد ایسلندی داده شد.

این در حالی است که این کشور فقط سیصد و سی هزار نفر جمعیت دارد. ایگلو هارواردوتیر، وزیر امور رفاه اجتماعی ایسلند، با اشاره به این که این استقبال مردمی باعث تشویق دولت شده، گفت: “ما بنا نداریم تا یک اردوگاه جدید بسازیم. ما می خواهیم این افراد وارد جامعه ایسلند شوند، شغل و مسکن داشته باشند، بچه هایشان به مدارس ما رفته و در جشن تولد همکلاسیهایشان شرکت کنند.”

برخی از ایسلندیها پیشنهاد داده اند که پناهجویان را در خانه های خود بپذیرند.

اما دولت ایسلند هنوز اعلام نکرده که حاضر به پذیرفتن چه تعداد مهاجر است. ایسلند که عضو اتحادیه اروپا هم نیست در سال گذشته میلادی حدود ۴۵۰۰ مهاجر را پذیرفت که یک سوم آنها لهستانی بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.