خبر فوری
This content is not available in your region

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا خواهد شد

نظرها
مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا خواهد شد
اندازه متن Aa Aa

مالکوم ترنبول، وزیر ارتباطات استرالیا، با کسب اکثریت آراء در یک انتخابات درون حزبی، جانشین تونی ابوت، نخست وزیر کنونی این کشور خواهد شد.

آقای ترنبول، موفق به کسب ۵۴ رای سناتورها و نمایندگان لیبرال شد در حالی که آقای ابوت ۴۴ رای را بدست آورد.

به این ترتیب، جولی بیشاپ، وزیر امور خارجه استرالیا، که برای درخواست از نخست وزیر برای استعفا، در کنار آقای ترنبول بود، در سمت خود بعنوان معاون حزب باقی خواهد ماند.

آقای ترنبول، با بیان این که لحظه ای هیجان انگیزتر از امروز برای زندگی کردن و استرالیایی بودن نداشته، گفت: “ما اطمینان می دهیم که تمام استرالیاییها خواهند فهمید دولتشان تمام موقعیتهای آینده را در نظر خواهد گرفت و سیاستها و طرحهایی را برای استفاده از این موقعیتها اجرا خواهد کرد.”

تونی ابوت که پس از پیروزی حزب محافظه کار لیبرال استرالیا در سال۲۰۱۳ ، قدرت را در این کشور در دست گرفت، دوشنبه شب مجبور به برگزاری یک انتخابات درون حزبی شد.

آقای ابوت بخاطر کندی رشد اقتصادی و پایین آمدن قیمت مواد اولیه که استرالیا از صادرکنندگان آن است با انتقادهایی رو به رو است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.