خبر فوری

مناظره الکسیس سیپراس و اوانجلوس میمارکیس پیش از انتخابات پارلمانی یونان

 نظرها
مناظره الکسیس سیپراس و اوانجلوس میمارکیس پیش از انتخابات پارلمانی یونان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبران دو حزب اصلی انتخابات پارلمانی یونان که بیستم سپتامبر در این کشور برگزار خواهد شد، دوشنبه شب با یکدیگر بر سر موضوعاتی همچون بحران پناهجویان و اقتصاد یونان مناظره کردند. یکسوی این مناظره الکسیس سیپراس، نخست وزیر پیشین یونان و رهبری حزب چپگرای سیریزا و سوی دیگر اوانجلوس میمارکیس، رهبر حزب محافظه کار دموکراسی نوین بود.

آقای سیپراس در جریان این مناظره درباره ناممکن بودن یک ائتلاف گفت: «دولت آتی یک دولت غیر طبیعی نخواهد بود. آنچه را که آقای میمارکیس برای ائتلاف به من پیشنهاد می دهد یک ائتلاف غیر طبیعی است. کشور یا یک دولت پیشرو خواهد داشت و یا یک دولت محافظه کار.»

اوانجلوس میمارکیس از مهره های اصلی جناح راست اعتقاد دارد که تشکیل یک دولت ائتلافی راه حل ممکن برای برون رفت یونان از بحران اقتصادی بشمار می آید. او درباره تاثیر این مناظره به خبرنگاران گفت: «به گمانم مناظره خوبی بود. اگر یک هفته بیشتر برای مبارزات انتخاباتی زمان داشتیم این مناظره می توانست فردا یا پس فردا برگزار شود. اینگونه بهتر می توانستیم رای دهندگانمان را از برنامه هامان مطلع سازیم.»

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن درباره دو راهی که بر سر راه این دو کاندیدا قرار دارد گفت: «رهبران حزبهای سیریزا و دموکراسی نوین برای کسب حداکثری نظر رای دهندگان مردد در این مناظره شرکت کردند. با این حال هردو به خوبی آگاهند که برنده انتخابات مجری برنامه ریاضت اقتصادی خواهد بود که محبوبیت شخصی او را میان طرفدارانش خواهد کاست.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.