وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کوربین: جلسات پرسش و پاسخ از نخست وزیر بریتانیا تئاترگونه نباشد

 نظرها
کوربین: جلسات پرسش و پاسخ از نخست وزیر بریتانیا تئاترگونه نباشد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جرمی کوربین، رهبر جدید حزب کارگر بریتانیا در اولین جلسه پرسش و پاسخ خود با دیوید کامرون، نخست وزیر در مجلس عوام این کشور، خواستار جدی تر و بهینه تر برگزار شدن این جلسات شد.

آقای کوربین که برای نخستین بار به عنوان رهبر مخالفان در پارلمان بریتانیا حضور می یافت، گفت:«بسیاری به من می گویند که جلسات پاسخ از نخست وزیر بسیار تئاترگونه است، پارلمان دور از دسترس و نمایشی است و می خواهند تا این روند تغییر یابد، و بالاتر از این ها، صدایشان در پارلمان شنیده شود. بر این اساس، ایمیلی را به هزاران نفر فرستادم و پرسیدم دوست دارند چه سوالاتی را از نخست وزیر بپرسند و ۴۰ هزار ایمیل دریافت کردم.»

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در پاسخ به جرمی کوربین گفت: «اگر جلسات پرسش از نخست وزیر را به تمرین حقیقی پرسش و پاسخ تبدیل کنیم، هیچکس به اندازه من خوشحال نخواهد شد.»

برخلاف پیش بینی ها، نخستین رویارویی رهبران دو حزب محافظه کار و کارگر بریتانیا جنجالی نشد و آقای کوربین از نخست وزیر بریتانیا سوالهایی در زمینه مسکن، معافیت های مالیاتی و افراد دچار بیماری های روانی پرسید.

جرمی کوربین از سوی محافظه کاران بریتانیا به خاطر سکوت اش در مراسم ۷۵ امین سالگرد حمله هوایی آلمان نازی علیه بریتانیا در جنگ جهانی دوم و نخواندن سرود «خدایا ملکه را حفظ کن»، سرود ملی بریتانیا، مورد انتقاد و حمله قرار گرفت.

سخنگوی جرمی کوربین در پاسخ به منتقدان سکوت وی را «محترمانه» و نشانه ادای احترام وی به قربانیان این حمله خواند.