خبر فوری
This content is not available in your region

کشف خانه ای مسکونی متعلق به قرن ششم پیش از میلاد در شهر رم

کشف خانه ای مسکونی متعلق به قرن ششم پیش از میلاد در شهر رم
اندازه متن Aa Aa

باستان شناسان در مرکز شهر رم بقایای ساختمانی را پیدا کرده اند که نشان دهد، شهر باستانی رم ممکن است از آنچه تا کنون تصور می شود، بزرگ تر بوده باشد.

در جریان حفاری هایی که در منطقه دره کوئیرینال، در حد فاصل خیابان “ویا وِنِتو” و ایستگاه قطار “ترمینی” انجام شده، محققان ساختمان مستطیل شکلی را کشف کرده اند که گفته می شود متعلق به قرن ششم پیش از میلاد مسیح است. این ساختمان به تیرهای چوبی مجهز است و دیوارها و سقف آن از خاک رس پوشیده است. این ویژگی ها می تواند سرنخی هایی به باستان شناسان بدست دهد مبنی بر اینکه این بنا مسکونی بوده است.

فرانچسکو پروسپرتی، باستان شناس می گوید: «خانه مهمی است، زیرا موادی که در ساخت آن به کار رفته مربوط به قرن ششم قبل از میلاد مسیح است. این کشفی است مربوط به دورانی از تاریخ، که کمتر در رم اتفاق می افتد.»

این کشف فوق العاده یکی از مهمترین کشفیات سال های اخیر در رم است، به این دلیل که ساختمان وضع خوبی دارد و یکی از قدیمی ترین خانه هایی است که تاکنون در پایتخت ایتالیا پیدا شده است. این خانه در ناحیه ای قرار گرفته است که گمان می رود شهر مردگان در آن بوده است. باستان شناسان می گویند که این کشف شاید به این معنی باشد که رم شهری بسیار بزرگ تر بوده است. امکان دارد که این خانه متعلق به نگهبان معبدی بوده است که در سال ۲۰۱۳ در نزدیکی محل این خانه کشف شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.