خبر فوری
This content is not available in your region

شمارش معکوس در بانک مرکزی آمریکا برای اعلام نرخ بهره

نظرها
شمارش معکوس در بانک مرکزی آمریکا برای اعلام نرخ بهره
اندازه متن Aa Aa

نشست دو روزه کمیته سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا روز پنجشنبه به پایان می رسد. جانت یلن، رییس این نهاد در جریان یک کنفرانس خبری تصمیمات اتخاذ شده طی این دو روز را تشریح خواهد کرد و مهمترین موضوعی که در این جلسات درباره آن بحث می شود تغییر و یا عدم تغییر در نرخ بهره بانک مرکزی است.

نرخ بهره این نهاد از ۶.۵ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۵.۲۵ درصد در سال ۲۰۰۸ تنزل یافت و اکنون در پایین ترین حد خود یعنی ۰.۲۵ درصد قرار دارد.

اریک ویگاند، از یو اس بانک در این باره گفت: «این نشست اهمیت زیادی دارد زیرا به شک و تردیدها نسبت به افزایش نرخ بهره پایان خواهد داد. اما از سوی دیگر اگر مشخص شود که بانک مرکزی تصمیم دارد در انتظار روشنتر شدن وضعیت اقتصادی کشور بنشیند، این موضوع می تواند یک فضای کلافه کننده بوجود آورد.»

افزایش احتمالی نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا تاثیر مستقیمی بر بازارهای مالی در سراسر دنیا خواهد داشت. بالا رفتن نرخ بهره استقراض شرکتها و بنگاههای تجاری با سررسید بلند و کوتاه مدت، یکی از تبعات افزایش نرخ بهره بانک مرکزی خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.