وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رییس جمهوری بنین: خبرهای خوبی از بورکینافاسو خواهیم داشت

 نظرها
رییس جمهوری بنین: خبرهای خوبی از بورکینافاسو خواهیم داشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چند روز پس از کودتای بورکینافاسو به نظر می رسد راه حل سیاسی برای خروج این کشور از بحران پیدا شده است. توماس بونی یایی، رییس جمهوری بنین و یکی از میانجی ها پیش تر وعده داده بود که روز یکشنبه “خبرهای خوبی” از بورکینافاسو خواهد داشت. به گفته وی این خبر پس از جلسه کشورهای آفریقایی میانجی و مقامات نظامی، اعلام عمومی خواهد شد.

ژانرال ژیلبر دیندره از رهبران کودتا و رییس شورای ملی دموکراسی بورکینافاسو نیز با اشاره به میانجیگری کشورهای آفریقایی گفت: «ما می خواهیم پیشنهادها امکان برگزاری یک انتخابات آرام و مطمئن را فراهم کند و نتیجه ای که از داخل صندوق بیرون می آید جای هیچ شک و شبهه ای نداشته باشد.»

کودتای بورکینافاسو تنها چند هفته پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری انجام شد و در جریان آن رییس جمهوری، نخست وزیر و تعدادی از اعضای دولت هنگام شرکت در جلسه کابینه توسط گارد ریاست جمهوری بازداشت شدند. روزهای اخیر خیابان های پایتخت بورکینافاسو صحنه درگیری نظامیان و مردم خشمگین از کودتا بود.