وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

زمین لرزه ۶.۵ ریشتری شیلی را دوباره لرزاند

 نظرها
زمین لرزه ۶.۵ ریشتری شیلی را دوباره لرزاند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حدود یک هفته پس از زمین لرزه پرقدرت شیلی، روز دوشنبه زمین لرزه ۶.۵ ریشتری دیگری مرکز این کشور و ساختمانهای سانتیاگو، پایتخت را لرزاند. هنوز هیچ گزارشی از تلفات جانی و خسارات احتمالی ناشی از این زمین لرزه مخابره نشده است.

میشل باشله، رئیس جمهوری شیلی در همین روز به زلزله زدگان وعده داد دولتش آنان را تنها نخواهد گذاشت و با کمک های لازم زندگی عادی را به آنان بازخواهد گرداند.

زمین لرزۀ ۸.۳ ریشتری چهارشنبه گذشته شیلی که در ۲۳۰ کیلومتری شمال سانتیاگو روی داد ۱۳ کشته برجای گذاشته بود. این زمین لرزه که بیش از سه دقیقه طول کشید و پس لرزه های شدیدی بدنبال داشت باعث هجوم امواج پرقدرت چهار و نیم متری به شهر ساحلی کوکیمبو شده بود.

دولت شیلی از روز یکشنبه و در پیشگیری از شیوع بیماری ها در مناطق زلزله زده، واکسیناسیون افراد بین یک تا ۱۵ ساله را برای مصونیت آنها در برابر بیماری های هپاتیت و کزاز شروع کرده است.