خبر فوری

رای به سیپراس برای تغییر سیستم سیاسی در یونان

نظرها
رای به سیپراس برای تغییر سیستم سیاسی در یونان
اندازه متن Aa Aa

الکسیس سیپراس پس از پیروزی با رهبر حزب یونانی های مستقل در دفتر حزب سیریزا دیدار و گفت و گو کرد.

سیریزا که با وجود پیروزی نتوانست اکثریت آرای لازم را کسب کند اینک قرار است با حزب یونانی های مستقل که موفق به کسب ۱۰ کرسی پارلمان شده، ائتلاف کند.

سیپراس پیش از برگزاری انتخابات با اشاره به اهمیت این انتخابات گفته بود: «با پیروزی می توانیم به سیستم سیاسی کهنه ای که از فساد حمایت می کند، پایان دهیم.»

وولا کهاگیا، ستون نویس صفحه سیاسی روز نامه «تا نئا» می گوید: «جامعه یونان می خواهد به سمتی حرکت کند تا از سیستم سیاسی کنونی رها شود. بنابراین نتیجه این انتخابات تنها اثبات سیپراس و توانایی هایش نیست بلکه می تواند نوعی دست رد به سیستم سیاسی باشد.»

آنجلوس کوئوس، تحلیلگر سیاسی در آتن نیز معتقد است: «سیپراس زمان مناسبی را برای انتخابات برگزید. درست پیش از آنکه طوفان اجرای سیستم ریاضت اقتصادی جدید در کشور آغاز شود.»

الکسیس سیپراس که پیروز پنجمین انتخابات یونان طی شش سال گذشته بوده اینک باید تدابیر ریاضت اقتصادی را به عنوان بخشی از شرایط وام دهندگان بر اساس توافق ماه ژوئیه اجرا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.