خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش نه چندان پر شور چند شهروند یونانی به پیروزی مجدد حزب سیریزا

نظرها
واکنش نه چندان پر شور چند شهروند یونانی به پیروزی مجدد حزب سیریزا
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از انتخابات پارلمانی یونان که آخرین نظرسنجی ها حکایت از پیروزی مجدد حزب چپ گرای سیریزا دارد، شهروندان یونانی، واکنشهای متفاوتی به آن نشان دادند.

یکی از آنها با ابراز خوشحالی از انتخاب مجدد حزب الکسیس سیپراس، می گوید: “اما او باید کار کند. او باید اصلاحات لازم را برای حل بحران انجام دهد. او باید به فقرا کمک کند و به همه پول بدهد.”

اما شهروند دیگری می گوید: “گویا داستان ما همچنان شبیه افسانه های کهن است. نباید این طور باشد اما چاره دیگری هم نیست. حزب دموکراسی نو پیر شده است.”

شهروند دیگری هم معتقد است: “نتیجه دلسرد کننده بود و من بدبینم چون ما می دانستیم چه خط سیاسی دنبال خواهد شد و آن همان سیاست توافق سوم است. بنابراین می دانیم مردم یونان نمی بایست انتظار آینده ای بهتر را داشته باشند.”

نتیجه این انتخابات به دقت در کشورهای بحران زده ای همچون اسپانیا، پرتغال و ایرلند که در ماه های آینده شاهد برگزاری انتخابات مهمی خواهند بود، دنبال شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.