خبر فوری
This content is not available in your region

خطر بخش تولید خودروهای گازوئیلی در اروپا را تهدید می کند

نظرها
خطر بخش تولید خودروهای گازوئیلی در اروپا را تهدید می کند
اندازه متن Aa Aa

رسوایی مربوط به دستکاری شرکت فولکس واگن در تنظیمات خودروهای گازوئیلی این شرکت و درنهایت آلایندگی بیش از سطح استاندارد این مدلها تولیدکنندگان اروپایی خودرو را که در بخش سوخت گازوئیلی سرمایه گذاری کرده اند مورد تهدید قرار داده است.

براساس گزارش روزنامه فایننشال تایمز طی ۱۵ سال گذشته میزان سرمایه گذاری در اروپا در این بخش دهها میلیارد یورو بوده است.

در حالی که در دنیا ۱۹.۸ درصد خودروهای به فروش رفته با سوخت گازوئیلی هستند در اروپا خودروهای گازوئیلی ۵۳ درصد فروش اتومبیل را تشکیل می دهند. اما در آمریکا استقبال زیادی از این نوع سوخت نمی شود.

طی سالهای اخیر خودروسازان بزرگ از جمله کمپانی فولکس واگن برای رونق بخشیدن به بازار خودروهای گازوئیلی نوآوریهای تکنولوژی در ساخت این نوع از خودروها را عامل مثبتی برای داشتن اتومبیلهایی با کمترین آلایندگی معرفی کرده اند. با وجود این فاش شدن رسوایی فولکس واگن می تواند همه اعتبار این بخش را زیر سئوال ببرد و اعتماد را از مشتریان سلب کند. امری که می تواند فروش خودروهای گازوئیلی در اروپا را با افت بسیار شدیدی مواجه کند.

در این بین ارزش سهام شرکت فولکس واگن در بازار بورس فرانکفورت طی چند روز گذشته بیش از ۳۵ درصد افت داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.