خبر فوری
This content is not available in your region

پاپ در کنگره آمریکا: پناهجویان را به شکل آمار و ارقام نبینیم

نظرها
euronews_icons_loading
پاپ در کنگره آمریکا: پناهجویان را به شکل آمار و ارقام نبینیم
اندازه متن Aa Aa

رهبر کاتولیک های جهان که پس از کوبا برای اولین بار به آمریکا سفر کرده است روز پنجشنبه در کنگره این کشور حاضر شد و سخنرانی کرد.

پاپ فرانچسکو، در سخنرانی حدود ۴۵ دقیقه ای خود به موضوعات متعددی پرداخت. او در خصوص بحران مهاجرت گفت مهاجران را باید به چشم افراد ببینیم نه اعداد و ارقام و آمار.

وی گفت: «ما مردم این قاره ترسی از خارجی ها نداریم، چرا که بسیاری از ما زمانی خود خارجی بوده ایم.»

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: «در ساخت یک ملت ما باید نکته ای را به رسمیت بشناسیم؛ این که با طرد ذهن خصومت گرا و با مشارکت و همیاری متقابل در ارتباط مداوم با دیگران باشیم.»

تلاش برای از بین بردن فقر و تنگدستی، ایجاد دنیایی عدالت محور، صلح و دوستی، حمایت از مردم آسیب پذیر دنیا و همچنین تلاش برای حل معضل گرمایش زمین و پایان دادن به تولید و خرید و فروش تسلیحات از دیگر محورهای سخنرانی پاپ بود.

وی در جمع ۵۰۰ نماینده کنگره و دیگر مقامات ایالات متحده، آمریکا را سرزمین «مردم آزاد و جسور و شجاع» خواند و افزود:«مایه خرسندی من است که آمریکا همچنان برای بسیاری سرزمین رویاهاست.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.