خبر فوری
This content is not available in your region

تلخ و شیرین زندگی برای خانواده پناهجوی سوری در آلمان

نظرها
تلخ و شیرین زندگی برای خانواده پناهجوی سوری در آلمان
اندازه متن Aa Aa

خانوادۀ «خوله»، معلم سوری و مادر چهار فرزند آنچه را می توانستند فروختند و با ۱۲ هزار یورو از دمشق به ترکیه پرواز کردند، بعد از طریق یونان و مقدونیه و صربستان و سپس بطور قاچاقی خود را به هر زحمت و مصیبتی که بود از مجارستان به آلمان رساندند.

خوله می گوید: «ابتدا مثل دیگران به فکر نابود کردن مدارک و شروع دوباره مراحل پناهندگی افتادیم اما نمی خواهیم کار غیرقانونی بکنیم. این سرنوشت ماست، تا زمانی که اجازه اقامت بگیریم و مدرسه و دانشگاه و جایی برای بچه ها پیدا کنیم، تحلمش می کنیم.»

پدرشان را سه سال پیش در سوریه از دست داده اند. می گویند در مسیر حدود ۴ هزار کیلومتری خود به آلمان، روزها و شب ها را زیر آسمان آبی و تاریک سر کرده اند.

ریم، در مورد محلی اقامت فعلی شان در نزدیکی شهر درسدن آلمان می گوید: «محلی است بسته و غیربهداشتی و ناسالم و بدون پنجره. برای هیچ بشری مناسب نیست، توالت ها عمومی و ناکافی است، شرم آور و مشمئز کننده است، فقط چهار توالت هست و فکر می کنم ۷۰۰ نفر در آنجا اقامت دارند.»

آلمان می گوید امسال تا ۸۰۰ هزار پناهجو را خواهد پذیرفت، پناهجویانی که با پشت سرگذاشتن فقر و جنگ وارد دنیای بیگانه جدیدی می شوند اما از این که زنده مانده و زندگی تازه ای را آغاز می کنند احساس خوشبختی دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.