خبر فوری
This content is not available in your region

حمایت از قربانیان مینها و بمبهای خوشه ای با هرم کفشها

نظرها
euronews_icons_loading
حمایت از قربانیان مینها و بمبهای خوشه ای با هرم کفشها
اندازه متن Aa Aa

به سنت سالانۀ سازمان جهانی معلولان که سازمانی فرانسوی و غیردولتی است، امسال نیز هرم کفشها در شهر لیون و حدود بیست شهر دیگر فرانسه ساخته شد.

این کار، اقدامی نمادین برای حمایت از قربانیان مین های زمینی و بمبهای خوشه ای بود.

موضوع هرم کفشهای امسال، سوریه و معلولانی بود که در این کشور در اثر انفجار مین های کار گذاشته شده توسط گروه داعش، دچار نقص عضو شده اند.

مانوئل پراتویار، مدیر این سازمان می گوید: «ما در حال حاضر نمی توانیم در مناطقی که تحت اشغال گروه موسوم به دولت اسلامی{داعش} است، کار کنیم و تنها در کوبانی مستقر هستیم. در کوبانی در حال پاکسازی زمین از مینها هستیم. در هر متر مکعب زمین در کوبانی حدود ۱۰ مین وجود دارد و اگر بخواهیم کوچکترین فرصتی به مردم این شهر بدهیم تا بیایند و دوباره در آنجا زندگی کنند، ضروری است که این منطقه پاک شود و به مردم شانس دومی داده شود.»

یکی از عمده دلایل اجرای این برنامه، بالا بردن آگاهی های عمومی درباره تهدیداتی است که همواره در گوشه و کنار جهان در کمین غیرنظامیان است. تنها در سال ۲۰۱۴ میلادی، روزانه ۱۱۴ نفر در سرتاسر جهان در اثر انفجار انواع بمب و مین کشته یا دچار نقص عضو شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.