خبر فوری
This content is not available in your region

اعدام یک محکوم به مرگ در آمریکا به تعویق افتاد

نظرها
euronews_icons_loading
اعدام یک محکوم به مرگ در آمریکا به تعویق افتاد
اندازه متن Aa Aa

اعدام یک زندانی در ایالت اوکلاهما در آخرین دقایق متوقف شد. قرار بود ریچارد اوژن با تزریق مواد سمی اعدام شود اما به دلیل عدم اطمینان از ترکیب سمی که قرار بود برای اعدام وی استفاده شود، مقامات این ایالت تصمیم گرفتند اعدام وی را به تعویق بیاندازند.

از چند ماه پیش، مباحثی در مورد مواد استفاده شده در سموم ترکیبی اعدام زندانیان در ایالات متحده آمریکا به جریان افتاده است. در برخی از این سموم، از داروهایی استفاده می شود که برای کشتن اسب به کار می برند. مخالفان اعدام به استفاده از این سموم در برخی از ایالات آمریکا معترضند.

رابرت پتون، مدیر دایرۀ اصلاحی اوکلاهوما در این باره گفت: «در پی مکالمات و تماس های تلفنی با فرماندار و دادستان کل، فرماندار اوکلاهما اعدام ریچارد اوژن گلوسیپ را تا ماه آینده به تعویق انداخت. در این فاصله، ما پروتکل داروهای استفاده شده برای اعدام را مجددا بررسی می کنیم برای پرسش هایی که در این رابطه داریم، پاسخ خواهیم یافت.»

به گفتۀ مسئولان قضایی، مشکل اصلی به پتاسیم موجود در سم ترکیبی اعدام مربوط می شود. سال گذشته، استفاده از داروی اعدام موجب مرگ طولانی و زجرآور یک زندانی در آمریکا شد و همین امر اعتراض هایی را در پی داشت.

وکیل مدافع این محکوم به اعدام، چندی پیش مدارکی را به دادگاه این ایالت ارائه کرده و خواستار بازگشایی مجدد پروندۀ موکل خود شده است. ریچارد اوژن که ۵۲ سال دارد، که از هجده سال پیش در زندان به سر می برد، به اتهام قتل صاحب یک هتل به مرگ محکوم شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.