خبر فوری
This content is not available in your region

جزایرنشینان دریای اژۀ یونان از مزایای مالیاتی محروم می شوند

نظرها
euronews_icons_loading
جزایرنشینان دریای اژۀ یونان از مزایای مالیاتی محروم می شوند
اندازه متن Aa Aa

جزایر یونان در دریای اژه سالیان سال تا ۳۰ درصد کمتر از ساکنان دیگر مناطق یونان مالیات بر ارزش افزوده پرداخته اند.

اما این روند اکنون تغییر می کند و ابتداء شش جزیره بزرگ ناکسوس، میکونوس، روزِس، سانتورینی، پاروس و اسکیاتوس از این امتیاز محروم می شوند و سپس بیش از ۱۰۰ جزیره کوچک و بزرگ دیگر یونان در دریای اژه.

معافیت ۳۰ درصدی مالیات بر ارزش افزوده برای جبران هزینه های حمل و نقل و تردد ساکنان این جزایر و برای جلوگیری از کوچ آنان به مناطق دیگر یونان در نظر گرفته شده بود.

صاحب یک سوپرمارکت می گوید:«کسب و کار ما فقط در سه ماه تابستان است و باقی سال را با ساکنان جزیره سر می کنیم. با سیاست جدید درآمد ما با دخل و خرجمان همخوانی نخواهد داشت، تاثیرش بر تمام کسب و کارها منفی خواهد بود و ما خواهیم ماند و هشت ماه تقلاء در فصل زمستان.»

سیاست جدیدی که آتن بر ساکنان جزایر دریای اژه اعمال می کند خواست وام دهندگانی است که با سومین بسته نجات مالی یونان را از ورشکستگی رهانده اند، سیاستی که جزایرنشینان از تاثیر سوء آن بر صنعت توریسم و دیگر بخش ها همچون کشاورزی، به شدت نگرانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.