خبر فوری
This content is not available in your region

مرگ چهار نیروی ارتش ترکیه در درگیری با پ کا کا

نظرها
euronews_icons_loading
مرگ چهار نیروی ارتش ترکیه در درگیری با پ کا کا
اندازه متن Aa Aa

دو سرباز ارتش ترکیه توسط افرادی که به گفته مقامهای امنیتی ترکیه احتمالا شبه نظامیان حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) هستند کشته شدند. به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروهای امنیتی ترکیه که این خبر را منتشر کرده اند به دنبال عاملان این حمله در دیار بکر هستند.

در روز پنجشنبه دو سرباز دیگر هم در درگیریهای متفاوت در مناطق دیگر کشته شدند.

از ماه ژوئیه سال جاری میلادی یعنی حدود سه ماه قبل که آتش بس بین دولت ترکیه و پ کا کا پایان یافت، درگیریها بین این دو گروه به طور بی سابقه ای در دو دهه اخیر افزایش یافته است. در این مدت کوتاه بیش از ۱۲۰ نفر از نیروهای امنیتی ترکیه و صدها نفر از شبه نظامیان پ کا کا جان خود را از دست داده اند.

روز چهارشنبه جنگنده های ارتش ترکیه در عملیاتی در استان حکاری، ۲۴ هدف متعلق به پ کا کا، را بمباران کردند. ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که اغلب این اهداف انبار مهمات و پناهگاههای متعلق به پ کا کا بوده اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه تاکید کرد که عملیات علیه حزب کارگران کردستان ترکیه در داخل این کشور و در شمال عراق ادامه خواهد داشت. ارتش ترکیه دامنه عملیات خود را از جنوب این کشور به کوهستانهای شمال عراق هم گسترش داده است.

افزایش ناآرامیها این نگرانی را ایجاد کرده است که ترکیه و پ کا کا به رویارویی های خونین دهه های گذشته بازگردند که بیش از چهل هزار کشته به جا گذاشت. پ کا کا از سال ۱۹۸۴ میلادی یعنی حدود سی سال قبل به دنبال خودمختاری بخشهای کردنشین ترکیه از دولت مرکزی این کشور بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.